Korduma kippuvad küsimused

Viljandi korterite üürimise põhireeglid ehk korduma kippuvad küsimused

Palun loe läbi järgnevad 6 punkti, et saada vastused tekkinud küsimustele:

1) loe täielikult läbi KKK

2) registreeru kasutajaks

3) kasutajana broneeringut simuleerides näed, kuidas, kui pikalt ja mis tingimustel soovitud korterit üürida saab ja mis on ettemaksu suurus

4) enamus korteritest on üleval pildid ja virtuaaltuurid, mis annavad põhjaliku ülevaate sellest, milline on huvi pakkuv korter; lisaks on iga korteri juures välja toodud selle suurus ruutmeetrites ja asetus majas 

5) kui sellest ei piisa, siis vaatama on võimalik tulla vaid vaatama tuleku hetkeks VABU kortereid, vastasel juhul tuleb oodata soovitud korteri vabanemiseni

6) kui kõik eelnevalt nähtu põhjal sobib, siis tuleks teha soovitud korterile sobivate kuupäevadega broneering ja tasuda vastav ettemaksu arve

 

Miks ma pean registreeruma?

Kliendikonto loomine on tasuta ja ei kohusta teid millekski.
Registreerunud kliendile luuakse konto, mille kaudu ta saab ülevaate oma broneeringutest, vajadusel rentida mööblit, broneerida parkimiskohti ja panipaiku. Oma konto kaudu saab klient tellida kolimisteenust ning vajadusel tellida lõppeva broneeringu pikendamist.
Uut korterit broneerides sisestatakse kõik kliendi andmed automaatselt lepingusse.
Kliendi andmeid kasutatakse vaid süsteemisiseselt ja neid ei edastata kolmandatale osapooltele.

 

Kui pikalt saan ma korteri ette broneerida?

Vaba korterit saad meie kodulehel ette broneerida 15 päeva. See tähendab seda, et sa saad sissekolimist ja üüri tasumise arvestamise algust edasi lükata 15 päeva, kui sul ei ole kohe vaja sisse kolida. See kehtib ka alles vabanevatele korteritele.

 

Kunas tuleb maksta esimene arve?

Esimene arve väljastatakse teile automaatselt peale broneeringu tegemist. Arve sisaldab üürimakset lepingu algusest (jooksev ja järgmine kuu), tagatisraha ja lepingutasu. Kui tellitakse lisaks mööblit või üüritakse lisaks panipaik ja parkimiskoht, siis ka need summad on esimesel arvel.
Esimene arve tuleb tasuda 2 tööpäeva jooksul peale broneeringu tegemist ja üürilepingu allkirjastamist. Kui te ei tasu arvet 2 tööpäeva jooksul vabaneb teie broneeritud korter automaatselt ja on meie kodulehel kõigile soovijatele saadav.
Makse peab laekuma meie arvele teisel tööpäeval enne kella 15.00, et saaksime enne tööpäeva lõppu laekumisi kontrollida. Kui teil on kahtlus, et teie makse ei jõua õigeks ajaks meie kontoni, siis saatke meile maksekorraldus, mis kinnitab teie esimest makset.

 

Kui esimene makse on liiga suur?

Meie kodulehel arvutatakse teile kokku esimene üürimakse kui olete välja valinud korteri, mida soovite üürida. Kui lõppsumma on teie jaoks ühe korraga maksmiseks liiga suur, on võimalik tagatisraha ja lepingutasu maksta kolmes võrdses osas. Selle eelduseks on, et teil on üürilepingu allkirjastamisel lisaks ka käendaja, kes jagab sinuga üürilepinguga võetud kohustusi. Täpsemad juhised korteri broneerimisel.

 

Tähtaeg

Lepingu pikkus on jookvsa kuu broneeringu kuupäevast alates järgmise kuu lõpuni ehk ca 1,5 kuud  kuni 3 aastani. Kui üüriperiood jääb alla 6 kuu, lisandub ühekordne lisatasu, mis on ühe kuu üürisumma. Lisatasu rakendub kuna lühiajaline üürihind on kallim, kui pikaajalise üüri hind.
Kui üürnik soovib samas korteris peale lepingu tähtaja möödumist edasi elada, peab ta sõlmima uue üürilepingu. Seda saab teha oma konto kaudu sektsioonis Minu broneeringud vastavat broneeringut pikendades ja seda soovitavalt 3 kuud enne üürilepingu lõppu. 2 kuud enne üürilepingu lõppemist kaotab üürnik oma eelisõiguse lepingut pikendada ning korter on eelbroneerimiseks vaba kõigile.

 

Lepingu ennetähtaegne lõpetamine

Leping on võimalik enne kokkulepitud tähtaja saabumist lõpetada, teatades sellest ette minimaalselt 2 kuud.

 

Elanikud

Kõik elanikud peavad olema fikseeritud üürilepingus. Korteri edasiüürimine ei ole lubatud (sh. Airbnb jne). Kui korteris elab rohkem inimesi, kui üürilepingus kirjas on, riskite üürilepingu ennetähtaegse lõpetamisega.

 

Kui palju inimesi saab ühes korteris elada?

Me eeldame, et alla 20 m2 korterites elab üks täiskasvanu. 21-32 m2 korteris 2 täiskasvanut ja üle 33 m2 3 täiskasvanut. Täpsed tingimused on iga korteri üürilepingus. Kui soovitakse aga elada ühes korteris suurema hulgaga inimestega, kui seal on ette nähtud, lisandub täiskasvanu pealt üürihinnale 25 € kuus.

 

Lemmikloomad

Lemmikloomad on lubatud, kui nad ei häiri naabreid ja ei riku eluruumi sisustust. Lemmikloomad tuleb fikseerida üürilepingus.

 

Üürimakse

Esimene üürimakse koosneb jooksva kuu üürist ja järgneva kuu üürist. Edaspidi toimub jooksva kuu üüri maksmine eelneva kuu 20 kuupäevaks.

 

Üürihind

Meie korterite üürihinnad on korterite infos välja toodud ja me ei muuda neid lepingus sõlmitud üüriperioodi jooksul. Peale üürilepingu lõppemist võib üürileandja hinda muuta.

 

Tagatisraha

Tagatisraha summa on 1,5 kuu üür. Näiteks kui korteri üür on 250 € kuus, on tagatisrahaks 375 €.
Tagatisraha makstakse üürnikule tagasi 2 kuu jooksul peale lepingu lõpetamist, kui kõik üürniku kohustused on täidetud.
Välismaalased ja juriidilised isikud peavad tagatisrahana tasuma 2,5 kuu üüri.

 

Lepingutasu

Lepingutasu on eraisikutele 120 € ning juriidilistele isikutele 120 €. Hinnad sisaldavad käibemaksu. Kui lepingu tähtaja möödudes soovitakse sõlmida uus leping või kui soovitakse olemasolevas lepingus teha muudatusi, tuleb tasuda uuesti lepingutasu.
Viljandi korteritel on õigus lepingutasu suurust muuta ilma sellest ette teatamata.

 

Taustakontroll

Me anname teile ise valida, kas saadate ise meile oma maksehäirete raporti mida saab tellida creditinfo.ee lehelt ja selle hind teile on ca 2,5 € või teeme selle meie, aga siis tuleb teil tasuda 10 € teenustasu.
Kui teil on käendaja siis peab ka tema esitama maksehäirete raporti. Täpsemad juhised on üürilepingus.
Kui te olete meie kodulehel broneerinud korteri ja allkirjastanud üürilepingu, ei ole üürileandja kohustatud teiega sõlmima üürilepingut, kui teie taustakontrollist selgub, et teil on maksehäireid või mõned muud põhjused, miks me ei soovi teiega lepingut sõlmida. Üürileandjal on õigus käendaja küsimiseks teie üürilepingule.

 

Maksehäirete register

Kui te ei ole tasunud oma võlgnevust 45 päeva jooksul, sisestame teie võlgnevuse maksehäirete registrisse creditinfo.ee kodulehele. Tutvu maksehäire elutsükliga creditinfo.ee kodulehel.

 

Lepingu erakorraline lõppemine

Üürilepingu erakorralise lõppemise peamised põhjused on:
• kui üürniku üürivõlg on 31 päeva, lõpeb üürileping automaatselt ja üürnik peab eluruumist välja kolima 3 tööpäeva jooksul.
• kui üürnik peab oma eluruumis pidu või häirib olulisel määral kaasüürnike ja see tegevus on korduv, on lepingu lõpetamise etteteatamise tähtaeg 3 tööpäeva.
• kui üürnik või tema külalised suitsetavad korteris,korteri aknal, rõdul, koridoris, välisukse ees või parklas on lepingu lõpetamise etteteatamise aeg 10 päeva.
• kui korter lõhnab mõne muu tuntava lõhna järgi, näiteks niiskus või suitsu, mille põhjustajaks on üürniku isiklikud esemed on lepingu lõpetamise etteteatamise aeg 10 päeva.

 

Kodukord

Üürnik peab tutvuma kodukorraga ja koristusjuhendiga ning neid järgima. Üürnik vastutab korteri, seal olevate pindade, üürimööbli, torustiku ja elektroonika regulaarse puhastuse eest. Mustusest ja regulaarse hoolduse puudumisest tingitud puuduste kulud katab üürnik. Suitsuanduri patareide ja korteri valgustite vahetuse eest üüriperioodi jooksul vastutab samuti üürnik. Nende vahetamata jätmise eest enne korteri tagastust üürileandjale on õigus üürileandjal esitata üürnikule vastavasisuline arve.

 

Suitsetamine

Meie majad on suitsuvabad. Suitsetamine on lubatud ainult Suur-Kaare 33, Puiestee 12  ja Pärnu mnt 35a autoparklates olevates suitsumajades. Suitsetamine on keelatud ka korteri akendel, rõdudel, akende all ja trepikodade ees. Vahele jäämise korral on meil õigus lõpetada kehtiv üürileping. Kui korteris on suitsetatud, tuleb kinni maksta kogu korteri sanitaarremont ja pehme mööbel, kui see oli meie käest üüritud. 

 

Üürniku vanus

Meie kodulehel saab korterit üürida alates 20. eluaastast.
Alates 18. eluaastast saab korterit üürida, kui tal on üürilepingule käendaja, kelle vanus on vähemalt 20 aastat. Käendaja vastutab üürniku kohustuste eest, kui üürnik ei täida oma lepingujärgseid kohustusi.

 

Internet ja TV

Interneti- ja / või TV-lepingu sõlmib üürnik teenuse pakkuja juures ise. Maia majade korterites on kõigis interneti valmidus olemas.
 

Auto parkimine ja panipaigad

Iga korteri juures on maja parkla plaanid ja näidatud vabade kohtade olemasolu. Sama info on ka panipaikade kohta. Parkimiskohad ja panipaigad on täiendava tasu eest. Posti 9a maja hoovis on võimalik üürida garaaze. Täpsem info meie kodulehel, korteri broneerimise juures.

 

Mööbel

Meie kodulehel on võimalik lisatasu eest üürida korteri sisustamiseks mööblit. Täpsem info korteri broneerimisel.

 

Eluruumi võõrandamine

Üürilepingus on punkt 5.5 all kirjas, et eluruumi võõrandamise korral saame üürilepingu ennetähtaegselt lõpetada, teatades teile sellest ette 2 kuud. Viljandi korterite kodulehel on üle 200 korteri ja 2020 aastal  võõrandati 2 korterit. 2021 aastal võõrandati 6 korterit. See peaks andma kindlustunde, et teie korter üüriperioodil võõrandamise võimalus on väga väike, kuid täiesti välistada me seda ei saa.  Kui soovite, et teie üüriperioodil korterit ei võõrandata, tõuseb üürihind 10%.  Kui te seda soovite, siis võtke eraldi ühendust maakleriga.

© 2018-2024 2021 Viljandi korterid | Äripinnad leiab aadressilt www.viljandiäripinnad.ee