Posti 9

Objekti kirjeldus

 Posti 9 ajalooline elumaja renoveeriti 2020-2021 aastal ja selles majas on 20 korterit. Maja väisfassaad on muinsuskaitse nõuete kohaselt restaureeritud ja sinna on paigaldatud kohtvalgustid põnevamate detailide eksponeerimiseks pimedas. Katusekorruse korterite põrandapind on tegelikult suurem, sest eluruumi pinna arvestus algab 1,6 meetri kõrguselt. Joonisel on see tähistatud punktiirjoonega.

3-toalisi on 5 korterit.
2-toalisi on 11 korterit.
1-toalisi on 4 korterit.

Esimesel ja teisel korrusel on kõrged laed, üle 3 meetri. Kolmandal korrusel on kaldlagi, mis on kõrgemas kohas 5 meetrit kõrge.

Maja on ühendatud Viljandi linna kaugküttevõrku. Maja tehilisse ruumi tuleb valguskaabel.

 

Korteri hind sisaldab

Korteri lõppviimistlust ja sanitaartehnikat duširuumis: Dušisegisti on Hansgrohe Logis koos dušikomplektiga Cometta 1 Jet. Seinapealne WC pott Laufen PRO pehmelt sulguva kaanega. Bideedušš Hansgrohe Logis. Duššikabiini klaassein ja klaasuks Baltecolt. Duširuumi nagid ja wc paberi hoidja Hansgrohe Logis sarjast. Kraanikausi alune kapp ja peeglikapp RB Bathroom Allegro sari, toon hall kõrgläikega. Kogu korteri  valgustid ja pesumasina valmidust. Katuseakendel rulookardinaid lõunapoolsel küljel.  Fonotelefoni süsteemi ja sama võtmega välisukse ja korteriukse avamist. Interneti valmidust korteris, Elioni valguskaabel tuleb maja tehnilise ruumi ja sealt edasi korterisse kat 6 kaabel. Saksa kvaliteet tootja köögimööblit. Osadel korteitel on köögimööli jätkuks ka garderoobi kapid ja köögimööblis integreeritud pesumasin.  Vaata lisaks www.impuls-kuechen.de. Köögis on põhiliselt kasutatud Electroluksi tehnikat. Liitumistasusid elektri-, vee- ja kaugküttevõrguga. Stiilset prügimaja ja maja välisfasaadi öö valgustust.

 

Hind ei sisalda

Garderoobikappe ja muud mööblit.  Aknaruloosid ja kardinaid. Parkimiskohta hoovis ja panipaika maja keldrikorrusel.

Keldris on 24 panipaika. Panipaiga hind keldris on 1400€

Auto parkimiskoha hind maja hoovis asuvas parklas on 2900€.  Parklas on üks elektriauto laadimis koht. Maja ees ja kõrval tänavas parkimine tasuta.

Garaaž. Posti tn. 9a maja hoovipoolsesse ossa tuleb 5 garaaži. Garaažboksi elektriliselt avatava tõstvärava mõõdud on 2,6x2,6 meetrit. Garaažiboksis on arvestatud elektriauto laadija paigaldamise võimalusega. Garaažiboksi hind on 29900€

 

Müügiinfo

Müük toimub kahes etapis.

  1. Lihtkirjaliku broneerimislepingu või notariaalse võlaõigusliku lepingu sõlmimine. Broneerimistasu on 3% korteri hinnast.
  2. Notariaalse asjaõigusliku lepingu sõlmimine. Peale maja valmimist ja kasutusloa saamist tuleb 1 kuu jooksul sõlmida asjaõigusleping. Ostu-müügiga seotud kulutused kannab ostja.

 

Tehniline info

• Majale on valatud uued raudbetoonist vahelaed ja trepid.
• Aknad on puidust klaaspaketiga, ajaloolise raamijaotusega.
• Siseuksed on kaetud tamme spooniga. Põrandal on naturaalne tamme parkett.
• Majal on kivikatus ja maja on ühendatud Viljandi linna kaugkütte võrguga.

 

Arhitekt ja ehitaja
  • Maja renoveerimistööde arhitekt on Margus Maiste, Proge OÜ.
  • Maja ehitustöid teostab Vilcon Ehitus OÜ, Viljandimaa parim ehitusfirma, mis kuulub ka Eesti ehitusfirmade paremiku hulka, pakkudes kõrgekvaliteedilist kõikidele kaasaegsetele nõuetele vastavat ehitusteenust. Tutvu firmaga ja vaata nende tehtud töid nende kodulehel www.vilcon.ee referentside alt.

 

Hoonestuse arhitektuuriajalooline ülevaade ja ehituslik kujunemine

1789. aastal müüs Viljandi mõis Viljandi linnale linnasarast põhjapoolse maa-ala. Linn planeeris sellele viiekümne krundiga ja regulaarse tänavavõrgustikuga Uuslinna. Kaasaegse Posti 9 krunt mõõdeti sinna piirkonda välja 1789.aastal.

Uuslinna hoonestamine toimus aeglaselt ja sai hoo sisse alles 20. sajandi algul, vastavalt vajadusele jagati krunte väiksemaks. Tavapäraste 1-2 korruseliste tellis- ja puumajade kõrvale kerkis ühiskondlikke hooneid (kohtu-, seltsi-, koolimajad) ning aadli kui jõuka keskklassi elamuid. Nii jagati 20. saj algusaastatel krunt 143 keskelt pooleks ning Posti tänava äärse krundi ostis 18. augustil 1905. aastal 7500 rubla eest Anna Laarmannilt tuntud Viljandi tisler ja ärimees Georg Schnurberg, kes ehitas Posti tänava äärde kahekorruselise tellisfassaadidega kortermaja. Schnurgbergi nimetatakse Viljandi üheks vanimaks töösturiks, sest asutas linna esimese mehaanilise puutööstuse (Maagümnaasiumi hoovi), oli linavabriku üks asutaja ja pikaajaline linavabriku juhatuse esimees ning OÜ „Alko“ napsu- ja liköörivabriku asutaja ja juhatuse liige. Ta tegutses ehitusettevõtjana, ehitades omaaegseid suuremaid ehitusi Viljandis  ja mujal maakonnas (Põllumeeste Seltsi maja, Olustvere loss ).  Just Olustvere lossi peahoone ehitustööde eest saadud töötasu eest olevaat G.Schnumberg ehitanud Posti 9 elumaja.

Posti tn 9 natsionaliseeriti Schnurbergilt 1940. aastal. 1955. aasta joonistel kajastub suuresti hoone teise maailmasõja eelne välimus: põhjafassaadil on kahekorruseline kandiline puitveranda ja rõdu-veranda teisel korrusel. Korterite planeeringut on juba 1955. aastaks sõjaväelaste perede jaoks kohandatud.

1980. aastatel oli Posti tn 9 omanik Viljandi EEV (ehitusvalitsus), sel olid esimesel korrusel äriruumid (telegraaf-post) ja 16 korterit, milles elasid Nõukogude Liidu sõjaväelaste perekonnad. 1991. aastast taotles G.Schnurbergi lapselaps  õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamist, see rahuldati 1993. aastal.

1995. aastal, kui sõjaväelased lahkusid, süüdati hoone läänetiib. Hävisid enamus vahelaed, trepid ja interjöörid. Kivikatus ja vahelagede talad taastati kohe ilma projektita põlengu järgselt, kuid ehitustöödega kaugemale ei jõutud. Ruumid esimesel korrusel idatiivas renoveeriti 2000. aastatel äriruumideks (Eesti Energia kontor, nüüd tantsustuudio). 2017 aastal ostis maja Varaks OÜ ja arhitekt Margus Maiste projekteeris sellest 20 korteriga elumaja. 2020 jaanuaris sõlmiti ehitusettevõttega Vilcon Ehitus OÜ maja renoveerimise ehitusleping. Kortermaja valmis 2021 aasta mais. Ühele vanale ja väärikale Viljandi majale on jälle antud uus hingamine. Nagu maja peafassaadi kõige kõrgemas tipus asetsev pärlikarp, on ka selle maja korterid tõelised pärlid.

• Haldustasu: 0.36 € m2
• Hooldustasu: 0.05 € m2
NrMüügihindRendihindStaatus
23 600 €-auto nr 247mlh
124 000 €-auto nr 388 BVR
134 000 €18 €Vaba
144 000 €18 €Vaba
154 000 €-Auto number sisestamata
163 600 €20 €Vaba
174 000 €20 €Vaba
184 000 €-auto nr Korter 9
194 000 €-auto nr 670 DNX
204 000 €-auto nr 745 TLS
214 000 €-auto nr 637 MKO
224 000 €-auto nr 394 BJC
234 000 €-auto nr 135 BRN Posti 9-
249 900 €-auto nr ELEKTRIAUTO LAAD

Asukoht

© 2018-2024 2021 Viljandi korterid | Äripinnad leiab aadressilt www.viljandiäripinnad.ee